Dato

Mange havde fundet vej til Mørkholt, nogle for at være på besøg en dag og andre for at sætte campingvogn eller telt op eller leje en hytte for hele ugen.

Mange familier og bofællesskaber deltog og både swimmingpool, minigolf og fjorden blev besøgt. 

Hver formiddag var vi sammen til en morgenandagt, og derefter var der mulighed for at male, tegne, bygge med Lego, lave fine perleophæng - og i det hele taget bare hygge sig.

Vi havde besøg af tryllepræst Jørgen Johansen, multikunster Hans Jørn Østerby, Anne Marie Najbjerg og Oddrun Rønne. Alle fortalte om Bibelen og det allervigtigste budskab om, at Gud elsker os og altid vil være hos os. Det gjorde Iversen Band også, da de den sidste aften gav koncert.

Ugen sluttede med Gudstjeneste ved Sprint. Gospel Kids øvede flere gange i løbet af ugen og medvirkede også til gudstjenesten.

Tak for en dejlig uge! 🧡